Laser na przebarwienia – poznaj efekty Cutera Excel V plus!

Brązowe przebarwienia, głównie na twarzy, dekolcie i ramionach, to punktowe skupiska melaniny, która w organizmie pełni funkcje ochronne. Na powstawanie przebarwień główny wpływ mają promienie ultrafioletowe, natomiast przebarwienia o różowym odcieniu zwykle są związane z wrażliwą cerą naczynkową i pękającymi naczyniami krwionośnymi. Niejednokrotnie zmiany pigmentacyjne dotyczą także osób, które miały trądzik. Zaburzenia barwy skóry nie należą do rzadkości, dlatego specjaliści medycyny estetycznej poszukując rozwiązania naszych problemów oferują szereg zabiegów pozwalających na skuteczne usuwanie przebarwień – jednym z nich jest laser Cutera Excel V plus!

Dlaczego na skórze powstają przebarwienia – główne przyczyny

Pigment skóry wytwarzany jest przez melanocyty głównie pod wpływem promieni UV, które pobudzają tyrozynę do reakcji ochronnej, w wyniku czego nasza skóra przybiera ciemniejszą barwę (opala się). Zbyt intensywne opalanie bez stosowania preparatów z filtrami zmusza komórki skóry do wzmożonej pracy, dlatego melanina (barwnik) może gromadzić się w skórze nierównomiernie, co jest widoczne jako beżowe lub ciemnobrązowe przebarwienia.

Plamy starcze pojawiające się głównie na twarzy, dekolcie, ramionach oraz na zewnętrznej skórze dłoni również wiążą się m.in. z nadmiernym kontaktem z promieniami słonecznymi w młodości. U osób w starszym wieku często jednak przebarwienia powstają pod wpływem przyjmowania leków, które zwiększają wrażliwość skóry na działanie promieni słonecznych.

Inną przyczyną przebarwień punktowych są predyspozycje genetyczne. Zmiany, takie jak piegi, pieprzyki, czy brązowe plamy towarzyszące nam od dzieciństwa także są skupiskami pigmentu w skórze.

Na powstawanie przebarwień o różnych odcieniach brązu mają wpływ również zmiany hormonalne. Nawet u bardzo młodych kobiet, a także Pań po okresie ciąży mogą pojawiać się przebarwienia na czole, na nosie oraz na policzkach, określane jako ostuda (melazma).

Z kolei przebarwienia po trądziku są pośrednio związane z układem hormonalnym, ponieważ w tym przypadku trądzik pojawiający się m.in. w wyniku zaburzeń hormonalnych pozostawia na skórze ślady, które podczas gojenia pobudzają skórę do produkcji melaniny. Pozostałości po stanie zapalnym często są widoczne jako nieestetyczne przebarwienia w połączeniu z bliznami.

Poza brązowymi przebarwieniami na skórze, zwłaszcza na twarzy i nogach często pojawiają się zmiany związane z poszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Są to teleangiektazje, które często towarzyszą osobom z cerą naczynkową. Pojawiające się pajączki oraz rumień także zaburzają naturalny koloryt skóry.

Kiedy wybrać laser na przebarwienia zamiast innych sposobów?

Usuwanie przebarwień na skórze nie jest proste, ponieważ zwykle dotyczą one głębokiej warstwy skóry. Domowe sposoby na przebarwienia, kremy specjalistyczne, czy powierzchowne zabiegi kosmetyczne mogą poradzić sobie z płytkimi przebarwieniami, a te głęboko wbudowane w skórę jedynie redukują.

Usuwanie przebarwień laserem jest obecnie najskuteczniejszą metodą pozwalającą na całkowite wyeliminowanie problemu. Laser działa na przebarwienia zlokalizowane zarówno na twarzy, jak i na całym ciele. Jednym z urządzeń wartych uwagi jest Cutera Excel V +. Jest to typowy laser na naczynka i przebarwienia, ponieważ zastosowano w nim parametry dostosowane do usuwania tego typu zmian. Laser stosujemy zarówno na przebarwienia, jak również na blizny, w tym potrądzikowe oraz na zmiany naczyniowe.

Przebarwienia to mankamenty dotyczące głębokich warstw skóry, a laser działający w dwóch długościach fal pozwala na dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu zabieg jest skuteczniejszy i co ważne, bezpieczny – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki, którzy laser na przebarwienia Cutera Excel V + stosowali jako pierwsi w Polsce.

Cutera Excel V + to doskonały laser, który stosuje się na trądzik i przebarwienia, a także na bardziej rozległe plamy posłoneczne. W zależności od potrzeb oraz od ilości zabiegów laser daje spektakularne efekty i pozwala na zastosowanie w przypadku wielu mankamentów urody, Dzięki laseroterapii w naszym zasięgu jest m.in.:

  • całkowita eliminacja przebarwień nawet po jednym zabiegu,
  • usuwanie naczyniaków różnej wielkości,
  • zamykanie pękających naczynek na twarzy i ciele,
  • usuwanie ostudy,
  • leczenie trądziku różowatego,
  • redukcja blizn potrądzikowych,
  • usuwanie zmian rubinowych.

Jeśli ma problem z naczynkami lub chcesz skutecznie usunąć przebarwienia – wejdź na stronę Kliniki Miracki i poznaj skuteczne metody leczenia niedoskonałości!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *